Rozhovor s Joachimem Moritzem

Rakouský kajakář Joachim Moritz přidal své jméno na startovní listinu legendárního závodu Budějovice-Praha 2018 necelé dva týdny před startem. Stal se tak jedním ze dvou mezinárodních sportovců registrovaných pro 35. ročník. Joachimovi je 45 let a je inženýrem v nemocnici při Keplerově univerzitě a také členem nejstaršího rakouského kanoistického klubu – KRV Schnecke Linz.

“V devadesátých letech jsem jel své největší výkony na Dunaji na trase Linz-Passau-Linz, což bylo 180 km za 19 hodin na K1 a za 21,5 hodiny na K2 mix,” vysvětluje Joachim svou maratonskou historii. “Potom jsem začal lézt a v roce 2006 jsem vylezl na 8035m vysoký Gasherbrum II,” dodal o své vytrvalosti. “V roce 2014 jsem byl jako divák na Krumlovském maraton a poté jsem na něj začal v roce 2015 trénovat. V loňském roce jsme se dostali na 8. místo v kategorii K2,” řekl.

Joachim přiznal, že nezná řeku. “Mým cílem je dosáhnout dobrého výsledku, ale nemám žádný cílový čas. Těším se, že se projedu Týnem nad Vltavou, kde jsem se v roce 1988 zúčastnil regaty ve sprintu.”